0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikëShoqëri

Mariçiq: Nuk do të ketë negociata apo bisedime për gjuhën dhe identitetin maqedonas

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq siguron se nuk do të ketë negociata ose bisedime për gjuhën dhe identitetin maqedonas. Ai tha se mund të diskutohet vetëm dinamika dhe mënyrat e zbatimit të Marrëveshjes për fqinjësi.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close