0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderShoqëri

Mariçiq nga Ankaraja: Përvojat e Turqisë për digjitalizim të gjyqësorit për ne janë me rëndësi të madhe

– Shkaku kryesor i vizitës në Turqi është shkëmbimi i përvojave në pjesën e edukimit të kuadrove në gjyqësor dhe digjitalizimin e sistemit gjyqësor, tha ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq në paraqitjen telefonike nga Ankaraja në emisionin “Utrinski brifing”, ku foli për vizitën në Bruksel dhe Ankara dhe digjitalizimin e gjyqësorit.

Back to top button
Close
Close