0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikë

Mariçiq: Kroacia e mbështet fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Kroacia është mik i madh dhe partner stabil dhe autoritetet dhe ekspertët kroatë vazhdimisht na japin mbështetje në çdo fushë dhe kjo është shoqëruar me marrëdhënie të afërta mes popullit të Maqedonisë së Veriut dhe atij kroat, ka bërë të ditur në Fejsbuk ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq i cili po qëndron për vizitë pune në Kroaci.

Back to top button
Close
Close