0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталВидео изјаваИнтервјуМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ за МИА: Не бегаме од проблемите со човековите права и владеењето на правото, напротив сакаме да ги решиме

Секогаш кога како земја добиваме меѓународен извештај поврзан со човековите права, владеењето на правото, корупцијата или било која област, го гледаме како водич за тоа како да се подобриме и што да направиме повеќе од она што го правиме, вели министерот за правда Бојан Маричиќ во интервју за МИА, дадено за време на неговата посета на Стразбур.

Back to top button
Close
Close