0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: Во пакет ќе ги решаваме прашањата за зголемувањето на платите на судиите и судските службеници

Министерот за правда Бојан Маричиќ вели дека во пакет ќе се решаваат прашањата за зголемувањето на платите на судиите и судските службеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close