0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Маричиќ во Анкара се сретна со претседателот на Големото турско народно Собрание Мустафа Шентоп

Министерот за правда Бојан Маричиќ во рамките на својата работна посета на Анкара денеска оствари работен состанок со претседателот на Големото турско народно Собрание Мустафа Шентоп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close