0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Маричиќ: Резултатите од пописот ќе им бидат потребни и на идните градоначалници

Министерот за правда Бојан Маричиќ порача дека резултатите од пописот ќе бидат од суштинско значење да се добијат пред локалите избори, за да можат идните градоначалници да креираат релевантни и издржани програми и проекти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close