0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: Работниците се „моторот“ кој ја движи државата

Работниците секогаш биле „моторот“ кој ја движи државата и затоа повеќе од еден век светот го одбележува Меѓународниот ден на трудот – 1 мај, објави министерот за правда Бојан Маричиќ на Фејсбук во честитка по повод 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close