0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Маричиќ: Потребно е да се обединиме – пописот е врвен државен приоритет

Министерот за правда Бојан Маричиќ во своето обраќање во Собранието на средбата на државниот врв со градоначалниците, истакна дека е потребно политичарите и целото општество да се обедини и да го поддржи пописот, бидејќи, како што рече, оваа статистичка операција е од суштинско значење за државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close