0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderМКДПолитика

Маричиќ: Потребна е дигитализација на сите нивоа во судството

Светската пандемија на Ковид-19 дополнително ја зголеми потребата од дигитализација на судството, истакна денеска министерот за правда Бојан Маричиќ учествувајќи на регионалната конференција „Онлајн судење за време на пандемија: Законодавство, пречки и предизвици“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close