0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Маричиќ, Јовески и Здравев ќе ја презентираат методологијата за прочистување на правосудството

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, Јавниот обвинител, Љубомир Јовески и претседателот на Судскиот совет, Киро Здравев, денеска во просторите на Клуб на пратеници, ќе одржат заедничка прес-конференција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close