0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Маричиќ: Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото

Ако некој пред една година се прашуваше зошто беше важно да се донесе Законот за јавно обвинителство, денеска доби одговор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close