0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ: Очекувам наредната недела да имаме финален текст на Изборниот законик со препораките од ОБСЕ/ОДИХР

Очекувам најдоцна наредната недела да имаме финален текст на Изборниот законик поврзан со имплементацијата на препораките на ОБСЕ/ОДИХР, изјави денеска министерот за правда Бојан Маричиќ.

Back to top button
Close
Close