0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Маричиќ: Очекувам до крајот на годината да биде усвоен концептот за прочистување на судиите и обвинителите

Министерот за правда Бојан Маричиќ изјави дека очекува до крајот на годината Советот за реформи во правосудството да ги усвои концептите за прочистување односно за проверка на работата на судиите и на обвинителите. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close