0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Маричиќ очекува измените на Изборниот закон да бидат усвоени пред летната пауза на Собранието

Измените на Изборниот закон денеска или најдоцна до утре на предлог на група пратеници треба да влезат во собраниска процедура, а министерот за правда Бојан Маричиќ очекува тие да бидат донесени до крајот на месецот, пред летната пауза на Собранието.

Back to top button
Close
Close