0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: Нема да има пресуди во четири очи, ниту на телефон

Во коалицискиот договор јасно дефиниравме дека законот ќе важи подеднакво за сите и дека правдата и владеењето на правото е приоритет заедно со економијата и европските интеграции и дека заедно тимски ќе работиме на спроведувањето на оваа задача. Апсолутна поддршка за тоа имаме од ДУИ, а тоа денеска го потврдивме и со заменик-министерот Агим Нухиу. Јас до сега немам дилеми за тоа.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close