0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: Најверојатно бев првиот член на Владата кој дозна дека е можно бегство на Мијалков

Министерот за правда Бојан Марчиќ денеска потврди дека најверојатно е првиот член во Владата кој дознал дека се подготвува бегство на обвинетиот Сашо Мијалков, а тоа, како што изјави денеска,  на неформална средба во петокот вечерта со јавен обивнител кога му било претставено оти постои гласина, дури и како шаршиски  муабет било означено дека е можно такво нешто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close