0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Маричиќ на состанок со Маленица: Помошта што ни ја дава Хрватска на евроинтегративниот пат е драгоцена

Хрватските искуства во водењето на преговорите за членство во ЕУ за нас се многу корисни, а помошта е драгоцена, рече министерот за правда Бојан Маричиќ на денешниот работен состанок со својот хрватски колега Иван Маленица во Загреб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close