0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: На дело се градат и функционираат механизми што ја санкционираат корупцијата

Она што сега е различно, од она што било претходно, е што се градат и на дело функционираат механизми што ја санкционираат корупцијата кај нас, или имаат начини таа да се санкционира. Фактот што имаме процеси против крупни функционери, директори, поранешен генерален секретар на Владата, кажува дека никој не е недопирлив и не е над законот и оти законот важи еднакво за сите, изјави вечерва министерот за правда Бојан Маричиќ во интервју за емисијата Агенда 35 на Националниот сервис.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close