0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: Може да се донесе измената судскиот процес да не почнува од почеток по заминување на дел од судиите

Убеден сум дека во работната група за Законот за кривична постапка ќе може да се вгради предлогот на дел од судиите или судската фела, судскиот процес да не започнува целосно од почеток по заминување на еден од членовите на судечкиот совет, туку во определен рок од неколку месеци да продолжи судењето таму каде што застанало, рече денеска министерот за правда Бојан Маричиќ.

Back to top button
Close
Close