0_Македонија.ПорталВидеоДописници МКДЛинк во живоМКДПолитика

Маричиќ: КПД Штип е пример како треба постојано да се унапредуваат условите и третманот на затворениците

Казнено поправниот дом - Штип е пример како треба постојано да се унапредуваат условите и третманот на затворениците и како општеството може да помогне во нивната рехабилитација и ресоцијализација, изјави по посетата на КПД Штип денеска Министерот за правда Бојан Маричиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close