0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМКДПолитика

Маричиќ: Конечно имаме квалитетна рамка за професионално филтрирање на правосудството

Министерот за правда Бојан Маричиќ по состанокот на Советот за реформи во правосудството изјави дека следната година ќе се направи најавената филтрација на судството. Според министерот преку овој процес ќе се врати изгубената доверба на граѓаните во правната држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close