0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Маричиќ: Извештајот на Стратегијата за реформи во правосудтсвото укажува дека имаме солидни резултати

Законот за судови, Законот за судски совет, Законот за јавно обвинителство и Законот за Совет на јавни обвинители се клучни закони кои беа донесени во изминатите две години и кои ги воспоставија механизмите што обезбедуваат независност и отчетност на правосудството. Од вкупно 227 предвидени активности од Стратегијата за реформи во правосудтсвото, 114 се реализирани во целост, а 35 во тек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close