0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: Идејата за обединета Европа е преголема за да биде попречувана

Светот денеска го одбележува Денот на победата врз фашизмот, а нашиот континент и Денот на Европа - 9 мај ги спојува овие два значајни настани кои имаат големо значење и за Северна Македонија, напиша на својот ФБ профил министерот за правда Бојан Маричиќ.

Back to top button
Close
Close