0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Маричиќ: Хрватска го поддржува стартот на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ

Хрватска е наш голем пријател и стабилен партнер и хрватските власти и експерти континуирано ни даваат поддршка на секое поле, а тоа е пропратено со навистина многу блиски односи меѓу македонскиот и хрватскиот народ, објави на фејсбук министерот за правда Бојан Маричиќ, кој престојува во работна посета на Хрватска.

Back to top button
Close
Close