0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Маричиќ – Гир: ЕУ ќе биде партнер во спроведување на реформите за владеење на правото

Клучните реформи во поглед на евроинтеграциите на Северна Македонија се наоѓаат токму во ресорот правда, па поддршката од ЕУ ќе биде мошне значајна за европеизација и трансформација на земјата, изјави министерот за правда Бојан Маричиќ на денешната средба со новиот амбасадор и шеф на Делегацијата на Унијата во Скопје, Дејвид Гир.

Back to top button
Close
Close