0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Маричиќ: Ги менуваме законите за поголема безбедност за жртвите како оние од „Јавна соба“

Министерот за правда Бојан Маричиќ вели дека по интервенцијата на институциите и затворењето на групата „Јавна соба“, сега случајот е во рацете на обвинителството и судовите кои треба да постапуваат. Министерот најави дека ќе се менуваат закони за да има поголема безбедност за жртвите како оние од „Јавна соба“, но и построги казни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close