0_Македонија.ПорталПолитика

Маричиќ: Делото на Кирил и Методиј засекогаш ќе остане дел од богатата македонска и сесловенска историја

Министерот за правда Бојан Маричиќ, по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј испрати честитка до граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close