Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Маргаритас Шинас: Никој не може да ја уценува ЕУ, па ниту компанија за лекови

Потпретседателот на Европската комисија, Маргаритас Шинас изјави дека никој, па дури ниту една компанија, не може да ја „уценува или исплаши Европа (ЕУ) поради вакцините“, по повод одложувањето на испораката на вакцините од британско-шведската компанија „АстраЗенека“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close