СветСвет.Портал

Марџори Тејлор Грин нема да биде казнета

Републиканците во Претставничкиот дом одлучија да не ја казнуваат пратеничката Марџори Тејлор Грин за пропагирање теории на заговор и коментари што вклучуваат поддршка за насилство врз демократите, како и за Лиз Чејни, која гласаше за отповикување на Доналд Трамп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close