0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKulturëKulturë.Portal

Maqedonia e Veriut lokacioni më i kërkuar në Gugëll lidhur me çmimet Oskar

Maqedonia e Veriut është lokacioni më i kërkuar i cili lidhet me çmimet Oskar për momentin në Gugëll, që i referohet filmit dokumentar "Toka e mjaltë", i cili është i nominuar në dy kategori.

Shkup, 7 shkurt 2020 (MIA) – Maqedonia e Veriut është lokacioni më i kërkuar i cili lidhet me çmimet Oskar për momentin në Gugëll, që i referohet filmit dokumentar “Toka e mjaltë”, i cili është i nominuar në dy kategori.

“Maqedonia e Veriut, atdheu i filmit të nominuar për Oskar “Toka e mjaltë” është top vend në planet, sipas kërkimeve për çmimet thuhet në tuitin e llogarisë në Tuiter të Gugëll trends.

Filmi dokumentar nga Maqedonia e Veriut “Toka e mjaltë” i regjisorëve Tamara Kotevska dhe Lubomir Stefanov i fitoi dy nominime për Oskar, për filmin më të mirë dokumentar dhe për filmin më të mirë të huaj. Ky është filmi i parë nga vendi me dy nominime për Oskar. shk/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close