0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Maqedonia e Veriut e gatshme për fillimin e negociatave, BE-ja nuk ka argumente kundër fillimit të procesit

Maqedonia e Veriut është absolutisht e gatshme për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian në muajin tetor dhe BE-ja nuk ka argumente kundër fillimit të procesit. Një mesazh të tillë kanë dhënë dje shefi i diplomacisë Nikolla Dimitrov dhe ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska.

Back to top button
Close
Close