БалканБалкан.Портал

„Мапа на вработеност на Западен Балкан“ за следење на последиците од Ковид-19

Советот за регионална соработка (РЦЦ) од денеска има „Мапа за вработеност на Западен Балкан“, на која се следат последиците од пандемијата на коронавирус на пазарите на труд во регионот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close