0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

МАНУ и Стопанската комора ќе потпишат меморандум за соработка

Стопанската комора на Македонија и Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска ќе потпишат меморандум за соработка.

Скопје, 24 декември 2020 (МИА) – Стопанската комора на Македонија и Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска ќе потпишат меморандум за соработка.

Меморандумот ќе го потпишат претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески и претседателот на МАНУ, академик Љупчо Коцарев. мч/лв/

 

Back to top button
Close
Close