БалканБалкан.Портал

Мандиќ ја повика опозицијата во Црна Гора да се обедини и да преземат конкретни активности

Еден од лидерите на Демократскиот фронт, Андрија Мандиќ денеска ја повика опозицијата во Црна Гора да се обединат и да преземат конкретни активности, се наведува во соопштението на политичката организација.

Белград, 24 јуни 2020 (МИА)Еден од лидерите на Демократскиот фронт, Андрија Мандиќ денеска ја повика опозицијата во Црна Гора да се обединат и да преземат конкретни активности, се наведува во соопштението на политичката организација.

Тој тоа го порача по повод најновите настани во Будва и ги повика црногорските власти да ги ослободат уапсените.

– Ова е моментот кога е потребно сите ние да застанеме едни до други, за лидерите и другите претставници на опозицијата да дадат заеднички одговор и да преземат конкретни активности, рече Мандиќ.

Тој, исто така, побара веднаш да се тестира за коронавирусот и да се врати од Белград. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close