Фудбал

Манчини останува италијански селектор до 2026

Роберто Манчини го продолжи денеска договорот со Фудбалската федерација на Италија (ФИЦГ) и останува селектор на „азурите“ до 2026 година. - Сакавме да му овозможиме континуитет во работата, изјави претседателот на ФИЦГ Габриеле Гравина, потврдувајќи за локалните медиуми дека Манчини останува на селекторското место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close