0_Спорт.ПорталФудбал

Манчини ќе го продолжи договорот со италијанската репрезентација до 2026 година

Селекторот на италијанската репрезентација Роберто Манчини ќе го продолжи договорот со репрезентацијата, смета новинарот Николо Шира.

Рим, 12 мај 2021 (МИА) – Селекторот на италијанската репрезентација Роберто Манчини ќе го продолжи договорот со репрезентацијата, смета новинарот Николо Шира.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, 56-годишниот фудбалски стручњак ќе потпише договор до 2026 година.

Се известува дека годишната плата на селекторот ќе изнесува три милиони евра.

Манчини го презеде националниот фудбалски тим на Италија во мај 2018 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close