0_Спорт.ПорталФудбал

Манчестер јунајтед загуби на домашен терен од Кристал Палас

Екипата на Манчестер јунајтед загуби од Кристал Палас со 1:3 во својот прв натпревар во новата премиерлигашка сезона.

Манчестер, 19 септември 2020 (МИА) – Екипата на Манчестер јунајтед загуби од Кристал Палас со 1:3 во својот прв натпревар во новата премиерлигашка сезона.

Во победничкиот состав Вилфрид Заха постигна два гола. Дебитантскиот гол за „црвените ѓаволи“ го постигна нововлезениот Дони ван де Бек.

За прв пат во својата историја, Кристал Палас го започна шампионатот во Премиер лигата со две победи по ред. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close