0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Манчестер јунајтед му нуди договор на Кавани од 250 илјади фунти неделно

Манчестер јунајтед има намера да го задржи напаѓачот Единсон Кавани во своите редови и по истекот на актуелниот договор.

Лондон, 9 мај 2021 (МИА) – Манчестер јунајтед има намера да го задржи напаѓачот Единсон Кавани во своите редови и по истекот на актуелниот договор.

Според „Сан“, Јунајтед на 34-годишниот Уругваец му нудат нов договор со плата од 250 илјади фунти неделно. Сегашниот договор на фудбалер важи до крајот на сезоната 2020/21.

Кавани се приклучи на Манчестер јунајтед во октомври 2020 година како слободен играч.

Оваа сезона, напаѓачот има одиграно 34 натпревари за тимот, постигнато 14 голови и остварени пет асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close