0_Спорт.ПорталФудбал

Манчестер јунајтед му го позајми на Вердер 20-годишниот напаѓач Чонг

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Таит Чонг е позајмен на Вердер Бремен.

Манчестер, 16 август 2020 (МИА) – Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Таит Чонг е позајмен на Вердер Бремен.

Дваесетгодишниот фудбалер ќе игра за германскиот клуб следната година.

Чонг се приклучи на академијата на Јунајтед во 2016 година. Има 16 настапи за главниот тим, а во март го обнови договорот со клубот до 2022 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close