0_Спорт.ПорталФудбал

Манчестер јунајтед може да го ангажира Хименез

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез може да стане играч на Манчестер Јунајтед, пренесува „Goal.com“.

Манчестер, 25 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез може да стане играч на Манчестер Јунајтед, пренесува „Goal.com“.

Според изворот, 29-годишниот Мексиканец може да го смени клубот ова лето. Манчестер јунајтед е подготвен да плати 60 милиони евра за Хименез плус бонуси.

Оваа сезона, во Премиер лигата Хименез одигра два натпревари и постигна два гола. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close