0_Спорт.ПорталФудбал

Манчестер јунајтед го гледа Муса Дембеле како замена за Рашфорд

Напаѓачот на Лион, Муса Дембеле може да замине во Манчестер јунајтед, пренесува „Дејли стар“.

Манчестер, 21 јануари 2020 (МИА) – Напаѓачот на Лион, Муса Дембеле може да замине во Манчестер јунајтед, пренесува „Дејли стар“.

Според изворот, 23-годишниот Французин би можел да биде замена за Маркус Рашфорд, кој ќе биде надвор од терените подолго време поради повреда. Се очекува цената на трансферот да чини 50 милиони евра.

Во тековната сезона Дембеле одигра 19 натпревари во францускиот шампионат, на кои постигна 11 погодоци. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close