0_Спорт.ПорталФудбал

Манчестер јунајтед ги започнува преговорите за нов договор со Погба

Манчестер јунајтед сака да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Пол Погба, објави новинарот Фабрицио Романо.

Манчестер, 9 јули 2020 (МИА) – Манчестер јунајтед сака да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Пол Погба, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според Романо, раководството на клубот започнало преговори со агент на 27-годишниот Французин, Мино Рајола. Страната на Погба го чека првиот предлог од Манчестер јунајтед. Продолжувањето на договорот сè уште не е договорено.

Погба настапи на 13 натпревари за Манчестер јунајтед во сезоната 2019/20. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close