0_Спорт.ПорталФудбал

Манчестер сити стигна до финалето во Лига купот четврти пат по ред, само Ливерпул го стори тоа во 80-тите

Тимот на Манчестер сити синоќа го победи Манчестер јунајтед (2-0) во 1/2 финалето од англискиот Лига куп.

Лондон, 7 јануари 2021 (МИА) – Тимот на Манчестер сити синоќа го победи Манчестер јунајтед (2-0) во 1/2 финалето од англискиот Лига куп.

„Граѓаните“ четврти пат по ред стигнаа до финалето на овој турнир. Само Ливерпул успеа да направи ваква низа од 1981 до 1984 година.

Манчестер сити во финалето ќе се соочи со Тотенхем. Натпреварот ќе се одржи на 25 април. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close