0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Манчестер сити демантира разговори за трансфер на Меси

Премиерлигашот Манчестер сити негираше денеска дека испратил понуда до капитенот на Барселона, Лионел Меси, за негов трансфер во Англија, откако за четири месеци ќе му истече договорот со каталонскиот клуб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close