0_Sport,PortalFutbollRezultatetSport.Slajder

Mançester Junajted e mundi Çellsin për të tretën herë këtë sezon

Në ndeshjen e Premier Ligës të xhiros së 26-të, Mançester Junajted mbrëmë si mysafir në Londër e mposhti Çellsin me 2:00.

Londër, 18 shkurt 2020 (MIA) – Në ndeshjen e Premier Ligës të xhiros së 26-të, Mançester Junajted mbrëmë si mysafir në Londër e mposhti Çellsin me 2:00.

Golat i shënoi Entoni Marsijal dhe Hari Megvaer.

Për “të kaltrit”, kjo ishte humbja e tretë nga Junajted këtë sezon, dy në ligë dhe një në Ligën e Kupës.

Çellsi me 41 pikë e zë vendin e katërt në renditjen e Premier Ligës, ndërsa Mançester Junajted me 38 pikë ndodhet në vendin e shtatë. ls/shk/

 

Таг
Back to top button
Close
Close