БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Манастирлиу со силен апел : Патриот е оној кој во ова време останува дома

Поради влошената епидемиолошка состојба во земјата, албанската министерка за здравство и социјална заштита,Огерта Манастирлиу упати апел за строго почитување на мерките и препораките за заштита посочувајќи дека „ партиот е оној кој ќе остане дома“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close