0_Спорт.ПорталФудбал

Манџукиќ се откажа од мартовската плата, Милан ќе ја донира

Поранешниот напаѓач на хрватската фудбалска репрезентација Марио Манџукиќ одлучи да се откаже од платата за минатиот месец во кој не одигра ниту еден натпревар за италијанскиот прволигаш Милан поради повреда, а неговиот клуб најави дека парите ќе ги донира во хуманитарни цели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close