0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДОпштински вести

Манџите со пиперот на Шазо се најубави во Кичево

Ако за некого може да се рече дека е неизбежен инвентар на кичевскиот зелен пазар, тоа сигурно е Шазо Коџаџиклиоски. Повеќе од 50 години тој е присутен на пазарот и практично од мали нозе се дружи со потрошувачите од Кичево и од други градови од земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close