БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Малопродажбата во Грција загубила четири милијарди евра

За девет месеци рестриктивни мерки во Грција и два карантини, процените, според грчкиот весник „Катимерини“ се дека малопродажбата загубила околу четири милијарди евра, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close